• Co to jest Dzień Bez Długów?

  17 listopada przypada specjalne wydarzenie, organizowane przez firmę KRUK. Długi są w Polsce niestety bardzo często spotykanym zjawiskiem. By choć trochę pomóc osobom zadłużonym, zorganizowano właśnie Dzień Bez Długów. Czym jest ta inicjatywa i jak może wspierać w procesie spłacania zadłużenia?

  Sposób na długi

  Dzień Bez Długów ma przede wszystkim na celu pokazanie, jak najłatwiej i najszybciej spłacić swoją zaległą należność. Kluczem do takiego rozwiązania jest unikalna pro-ugodowa metoda firmy KRUK. Długi mogą być rozłożone na raty – osoba zadłużona ma wtedy spokój ducha i pewność, że kontroluje swoje finanse.

  A jak Dzień Bez Długów jest związany z tą metodą windykacyjną? 17 listopada można bezpłatnie zadzwonić na infolinię KRUKa i wypytać o wszystkie możliwości spłaty zadłużenia. Dostaniemy konkretne wskazówki, które pomogą zrobić pierwszy krok.

  Szansa na zdobycie informacji

  Dzień Bez Długów to także bardzo dobra okazja, by znaleźć odpowiedzi na wszystkie dręczące nas pytania dotyczące zadłużenia. Nie tylko będzie można zadzwonić na wspomnianą bezpłatną infolinię. 17 listopada w okolicach dworców PKP w największych miastach Polski zostaną postawione specjalne info-punkty z przedstawicielami Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Eksperci chętnie udzielą wszystkich informacji związanych z zarządzaniem domowym budżetem.

  A jak na temat wydarzenia wypowiada się sama firma KRUK? Długi niestety negatywnie wpływają nie tylko na samego zadłużonego, ale także na całą rodzinę. Stąd też pomysł, by organizować pomoc dla wszystkich tych, którzy chcieliby uporać się ze spiralą długów. Już od dłuższego czasu staramy się edukować Polaków, jak poradzić sobie z nadmiernym zadłużeniem – mówi Anna Lipiec z Grupy KRUK.

  Motywacja do spłaty

  Oprócz pokazywania konkretnych sposobów na wyjście z długów i udzielania informacji o oszczędzaniu, Dzień Bez Długów spełnia jeszcze inną funkcję. 17 listopada to dzień, który wiele osób motywuje do skontaktowania się z wierzycielem. Zawsze przecież można mu powiedzieć: „Dzisiaj jest Dzień Bez Długów, więc najwyższy czas, żebym spłacił moje zadłużenie”.

  Może więc warto wziąć udział wydarzeniu organizowanym przez firmę KRUK? Długi niestety same się nie spłacą. Dzień Bez Długów to idealny dzień, by zacząć planować swoje życie bez zadłużenia nad głową.

 • teresa.oros

  Bardzo się cieszę, żę takie spotkania się odbywają. Warto je nagłaśniać, bo problem z długami ma w Polsce mnóstwo osób. Są nieświadome, czasem nie chcą regulować zobowiązań. Jednak nie ma co czekać biernie na przedawnienie, czy umorzenie – to zdarza się rzadko. Myśle, że lepiej dogadać sie z wierzycielem, czy Krukiem i pomału wychodzic na prostą. Da się to zrobić.

 • magda906

  To bardzo fajna inicjatywa. Ludzie zmienią, mam nadzieje, zdanie i zaczną spłacać długi, bo raczej tego sie nie uniknie. Firmy windykacyjne działaja prężniej i znajdą metodę na wyegzekwowanie pieniędzy, sporo większych niż teraz, bo koszty są spore.